אודות

את שנת 2023 אף אחד לא תכנן ככה. אף אחד ואחת מעשרות ומאות אלפי המפגינים.ות לא חשב.ה שמוצ״ש יהיה סגור בלו״ז שנה קדימה ושיש להם.ן עוד חצי משרה במהלך השבוע. אף אחד לא דמיין.ה את האנרגיות, הנחישות, והיצירתיות. אף אחד.ת לא האמין.ה שמשהו עוד יוציא אותנו לרחובות; לא אחרי כל כך הרבה קווים אדומים שנחצו בגסות בשנים האחרונות ועברו בשקט יחסי. אבל מסתבר שלמרות הניסיון לנרמל הכל, לסמם אותנו בבידור זול, לצבוע את המציאות בשקר על בסיס יומיומי, ולסמן את הטוב כאוייב, למרות כל זה, הרוב המוחלט הבין שהפעם זה מאבק על העתיד שלנו. של כולנו.

דמוקרטיה זו מילה גדולה. שוויון וזכויות הם הכל חוץ ממובנים מאליהם. ובטוח שלכל אחד ואחת מההמונים ברחובות יש פרשנות קצת (או הרבה) שונה לאיך אמורים להראות החיים בישראל. למרות זאת, כולנו שם: ימנים, שמאלנים, חילוניים, דתיים, רופאים, הייטקיסטים, נשים, גברים, להט״ב, עובדים סוציאליים, אנשי צבא, מדרום ומצפון, מכל המגזרים והשכבות, מילדים ועד קשישים. ולא משנה מה יקרה, זה ההישג הגדול ביותר של המחאה. אחרי שנים של הסתה, אנחנו עומדים ביחד, ומסכימים על דבר אחד — הדבר הכי חשוב: העתיד שלנו לא יהיה מופקר בידיים של מי שבא להחריב.

״שלושה וחצי אחוזים״ הוא המקום הקטן שלי עם הזווית האישית שלי על המאבק ההיסטורי שלנו. הרבה תמונות, קצת מילים, ואין סוף הערכה ותודה.

הבלוג הזה מוקדש לכל מי שנמצא.ת שם בחזית: בקפלן, בירושלים, על איילון, בצומת הקרוב, או מתחת לבית. אתם.ן ההשראה ולכן אנחנו ננצח.

לידור ויסוצקי

Scroll to Top