ורוד

המחאה הזו תצליח. היא תצליח כי היא מבוססת על אחדות. כן, אחדות. כשנשים, לוחמים, להט״בים, רופאים, אומנים, סבתות, ותנועות נוער, אומרים כולם ביחד בקול גדול ״לא ניתן״ אי אפשר להתבלבל. וכשכולם שרים ביחד ״נפלתם על הדור הלא נכון״ ברור שלא מדובר בדור, אלא במשהו חזק אפילו יותר.

אנחנו, הרוב השפוי מכל קצוות הקשת, ננצח כי למחאה הזו יש רוח מיוחדת. עם כל הכאב, החרדה, הכעס, וחוסר הוודאות, דבר אחד אחר נוכח בכל הפגנה וכל צעדה: תקווה. והרבה מזה בזכות החזית הוורודה.

החברים.ות האלה נמצאים.ות בכל מקום. הם מרימים.ות כל מקום. אי אפשר להתעלם מהם, ואף אחד גם לא רוצה, כי כשהם בסביבה אתה יודע שיהיה בסדר. לא ״יהיה בסדר״ כזה חפיפניקי של לשבת בבית ולא לעשות כלום. אלא ״צא איתנו לרחובות, לשיר, לרקוד, להשמיע קול, ולא לוותר, ואז יהיה בסדר. מבטיחות.״

עוד בבלפור אי אפשר היה להתעלם מהם. עכשיו הם החמצן של כל ארוע. כשאני רואה מרחוק את הבנדנה הוורודה הראשונה או מישהי עם ״צבעי מלחמה/אהבה״ וורודים על הפנים, אני יודע שכאן כדאי להשאר. אחריהם כדאי ללכת.

המחאה הזו תנצח כי עם אנשים כאלה אי אפשר להפסיד. כשהרחובות שלנו צבועים בוורוד, אופטימי, שמח — בכוח שבא לבנות, בחיוך ותקווה, אפשר להבין למה האנשים החשוכים בלחץ. הם בלחץ כי בזמן שהם מקשקשים על אהבת חינם, ברחובות נמצאת אהבת החינם האמיתית.

וחוץ מזה, באיזו עוד מחאה בעולם ראיתם חליל ברחובות?

Scroll to Top